W trwającej kampanii wyborczej politycy codziennie coś obiecują, nie wskazując przy tym odpowiednich źródeł finansowania. Politycy nie mają swoich pieniędzy, więc rozdają pieniądze z podatków obywateli i przyszłych pokoleń.
Jeśli rzucone przez polityków obietnice zostaną wprowadzone w życie, to zapłacimy za nie my – podatnicy. Prawda jest bowiem taka, że pieniądze, które „dają” rządzący, pochodzą albo z podatków, albo z nowo zaciąganego długu, który oznacza wyższe podatki w przyszłości, albo z inflacji, która też jest formą podatku – i to najgorszą, bo to podatek ukryty, mniej przewidywalny i nakładany bez ustawy.
Money.pl wraz z FOR uruchomiły licznik obietnic wyborczych głównych partii politycznych w Polsce wybory2023.money.pl
Umieszczone przeze mnie foto jest z kosztami na dzień 5 września 2023 r. Tabele mają być przeliczane, według składanych obietnic i programów wyborczych, które jeszcze nie zostały opublikowane przez wszystkie partie polityczne, biorące udział w wyborach parlamentarnych. Oby licznik skłonił ludzi do przyjrzenia się składanym obietnicom wyborczym i zadawania pytań o źródła ich finansowania. Stabilność finansów publicznych to zbyt ważna sprawa, aby pozwolić politykom na rzucanie obietnic bez pokrycia i oszukiwanie wyborców.
#licznikwyborczy #wyboryparlamentarne #obietnicewyborcze
Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2023 r. odbędą się 15 października 2023 r. między godziną 7.00 a 21.00.
Idź na wybory i głosuj świadomie!