Spędź aktywnie weekend w Piasecznie

Jeżeli najbliższy weekend spędzasz w Piasecznie i na razie nic nie zaplanowałeś, to zachęcam do zapoznania się z propozycjami wydarzeń, które odbędą się w dniach od 10 do 12 września 2021 roku.

PIĄTEK, 10 WRZEŚNIA 2021

W piątek 10 września o godz. 19.00 zapraszam na cykl Józefest, podczas którego wystąpi zespół Kobranocka. Supportem będzie Carol Marcovsky. Wstęp wolny. Miejsce: park przy ulicy Ogrodowej 2 w Józefosławiu.

SOBOTA, 11 WRZEŚNIA 2021

Sobota 11 września jest przepełniona wydarzeniami od rana do wieczora. Już od godz. 9.00 odbędzie się XIII edycja Biegu Frog Race w Żabieńcu. Start i meta biegu zlokalizowana będzie na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, na obiekcie Zimne Doły w Żabieńcu.

W tym samym czasie od godz. 9.30 rozpocznie się bezpłatna konferencja pt.: “Dziecko w spektrum autyzmu w systemie edukacji – wyzwania i możliwości”, która odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ulicy Jana Pawła 55 w Piasecznie (wejście od strony Biblioteki Publicznej).

W godz. 10.00-14.00 na stadionie Miejskim GOSiR w Piasecznie przy. ul. 1 Maja 16, odbędzie się Narodowy Dzień Sportu na rolkowisku w Piasecznie W programie zaplanowano bezpłatny trening na rolkach pod okiem instruktorów ze Skating Academy, porady dla początkujących, hokej na rolkach oraz gry i zabawy dla dzieci.

Miłośników piłki nożnej i kibiców piaseczyńskiego zespołu MKS Piaseczno zapraszam o godz. 11.00 na sobotni mecz, podczas którego nasi zagrają z zespołem ZAMŁYNIE Radom. Miejsce: Stadion Miejski przy ul. 1-maja 16 w Piasecznie.

W ostatnie dni lata zapraszam o godz. 12.00 na skatepark w Wólki Kozodawskiej. Odwiedź nowe miejsce dla ludzi aktywnie spędzających czas. Zaplanowane zostały atrakcje dla osób jeżdżących na hulajnogach, rowerach, rolkach oraz skate bordzie. Zaplanowano również muzykę na żywo.

Mieszkańców zachodniej części gminy Piaseczno, z naciskiem na społeczność sołectwa Henryków-Urocze zapraszam w imieniu organizatorów na Urocze Pożegnanie Lata. Miejsce: Park Uroczy przy ul. Mokrej 11 w Henrykowie-Uroczu. Wydarzenie rozpocznie się od godz. 14.00 i przygotujcie się na wiele atrakcji. Jeżeli lubicie lokalną integrację, to nie może Was tam zabraknąć.

O godz. 16.00 zapraszam na miejski spacer historyczny z serii Ulicami Piaseczna, którego tematem będzie Piaseczno chlebem pachnące. Spacer poprowadzi Stanisław Hofman. Zbiórka i koniec: Rynek w Piasecznie, pl. Piłsudskiego. Czas trwania: około 2 godzin. Udział bezpłatny.

Po powrocie ze spaceru ulicami Piaseczna, zachęcam do pozostania w centrum miasta, gdzie o godz. 19.30 odbędzie się koncert koncert PRZEPOCZWARZENIA NIC INNEGO. Miejsce: Rynek w Piasecznie przy pl. Piłsudskiego. Wstęp wolny.

Osoby, które są kino maniakami i lubią oglądać filmy pod chmurką, zapraszam na godz. 20.00 do Wólki Kozodawskiej, gdzie odbędzie się pokaz kina plenerowego, podczas którego zostanie wyświetlony film Moje Wielki Greckie Wesele 2. Miejsce pokazu: plac zabaw w Wólce Kozodawskiej przy ul. Herbacianej Róży. Leżaki będą na Was gościnnie czekały, ale koce na wieczorny chłód weźcie z sobą.

Mieszkańcy Józefosławia i najbliższych okolic, również znajdą coś dla siebie. O godz. 20.00 odbędzie się koncert w ramach cyklu Józefest 2021, podczas którego wystąpi jednoosobowy chór gitar z głosem LOOP & VOICE. Wstęp wolny. Miejsce: skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu.

NIEDZIELA, 12 WRZEŚNIA 2021

Niedziela również nie pozwoli odpocząć i jeżeli lubicie aktywnie spędzać czas w terenie, to w godz. 12.00 – 19.30 zapraszam na XVI Jarmark Piaseczyński – Smaki Dziedzictwa. Miejsce: centrum Piaseczna: Rynek miejski, Zakątek Kultura, skwer Kisiela. Wstęp wolny. Jarmark Piaseczyński to wydarzenie plenerowe, którego zamierzeniem jest zainteresowanie dziedzictwem kulturowym naszego regionu. To powrót do czasów dawnych i przywołanie tradycji organizowania w mieście targów wielkich – jarmarków. To przypomnienie dawnego rzemiosła i kultury tradycyjnej. W tym roku chcemy pokazać, że w Piasecznie i okolicach możemy odnaleźć charakterystyczne smaki, o których, być może, nie wszyscy wiedzą. Ale smak, to nie tylko potrawy. Sprawdźcie to 12 września, w czasie XVI Jarmarku Piaseczyńskiego. Jak zawsze organizatorzy zapewnią Wam mnóstwo atrakcji. W programie oprócz stoisk twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników, m.in. spektakle, koncerty, pokazy i warsztaty.  Na tym wydarzeniu warto być w centrum miasta.

W godz. 11.00 – 14.00 w Parku Miejskim w Piasecznie w ramach kampanii STOP PLASTIK organizowana jest akcja edukacyjno-informacyjna pod hasłem STOP JEDNORAZOWYM WORKOM FOLIOWYM! (kluczowe jest tu słowo “jednorazowym”). Stop plastik – nie zasypuj życia plastikiem! Podczas tego wydarzenia organizatorzy odpowiedzą na pytanie jak minimalizować liczbę plastikowych odpadów, jak kupować bez opakowań, będą przekazywać informacje dotyczące szkodliwości dla środowiska i zdrowia odpadów plastikowych. Pojawią się również EKO zagadki dla dzieci i młodzieży.

Jeżeli mieszkasz w okolicy Józefosławia, to zapewne zainteresuje Ciebie przedstawienie naukowe dla dzieci CYRK EINSTEINA, które odbędzie się o godz. 11.30 w ramach cyklu Józefest w Józefosławiu. Wstęp wolny. Miejsce: skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na spektakl ekologiczny pt.: “W zielonej krainie Oz”, który będzie można obejrzeć o godz. 16.00 w Parku Miejskim im. Książąt Mazowieckich przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie (przy figurze Niedźwiedzia, w okolicy placu zabaw). W spektaklu artyści poruszają tematy smogu, niskiej emisji, zmian klimatycznych, segregacji odpadów i degradacji środowiska nat­u­ral­nego. Dzieci i osoby zainteresowane ekologią powinny zobaczyć ten spektakl.

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Jeżeli zainteresowała Ciebie któraś propozycja, to zachęcam do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia w kalendarzu na stronie internetowej DZIEJE SIĘ W PIASECZNIE.

Spędź weekend razem z nami w Piasecznie