Logo - Borkowscy
2006-10-23 : Taniec z gwiazdami - Liszowska
Wczoraj pożegnaliśmy kolejną, szóstą już parę z programu Taniec z gwiazdami. Gwiazda, która odpadła tym razem z tanecznego show Taniec z gwiazdami to: Joanna Liszowska i jej partner: Robert Kochanek. Kolejny program przyniósł nieoczekiwane wyniki końcowe. Mimo słabego tańca w wykonaniu Kingi Rusin i Stefano Terrazzino, oraz niskiej punktacji nadal pozostali w programie. Wydawało się, że są pary, które zatańczyły gorzej niż Joanna Liszowska i Robet Kochanek, jednak to oni otrzymali w sumie najmniejszą liczbę punktów i musieli niestety pożegnać się z programem Taniec z gwiazdami.

Joanna Liszowska i Robert Kochanek
foto: tanieczgwiazdami.onet.pl

We wczorajszym programie IV edycji programu Taniec z gwiazdami mieliśmy możliwość obejrzenia tańców w rytmie przebojów Elvisa Presleya, we wspaniałym wykonaniu gwiazd i tancerzy. Na koniec wszystkie pary zatańczyły wspólnie walca wiedeńskiego. Według Iwony Szymańskiej Pavlović najlepiej walca wiedeńskiego zatańczyła para: Joanna Liszowska i Robert Kochanek. Niestety walc wiedeński nie był punktowany, być może to "uratowałoby" tą parę od odpadnięcia z programu Taniec z gwiazdami.

Walc wiedeński Początki walca sięgają co najmniej XIV w. i pewne jest, że taniec ten nie jest dziełem jednego pokolenia, ale ewoluował przez wieki. Walc wiedeński wywodzi się prawdopodobnie z ludowych tańców południowych Niemiec i Austrii. Walc na salony trafił na początku XIX podczas Kongresu Wiedeńskiego. Kiedy po raz pierwszy zatańczono go na dworze wiedeńskim damy ostentacyjnie opuściły salę balową, zgorszone tym, że mężczyźni na oczach wszystkich obejmowali kobiety. Moralizatorzy protestowali, straszono zgubnymi konsekwencjami dla zdrowia, które miało wywoływać wirowanie w tańcu, powoływano się nawet na wypadki śmiertelne! Ostatecznie jednak ten piękny i romantyczny taniec zdobył uznanie wśród arystokracji i dzisiaj jest najstarszym i najbardziej eleganckim tańcem standardowym. Walc wiedeński jest szybszy niż jego młodszy brat walc angielski i nazywany jest tańcem wirowym, bo jego główna cechą jest rotacyjny ruch obrotowy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Ruch ten powinien być mocny, ale płynny, pozbawiony podskoków. Akcja unoszeń i opadań musi być delikatna. Podobnie jak w walcu angielskim sylwetki tancerzy muszą być niezmienne i stykać się od kolan aż po mostek partnerki. Ciekawostka jest to, że walc wiedeński ma tylko 5 figur: obrót w prawo, obrót w lewo, krok zmienny, natural fleckerl i reverse fleckerl. (źródło: tanieczgwiazdami.onet.pl)

Rodzina Borkowskich - strona prywatna blog prywatny
pożegnaliśmy szóstą parę w Tańcu z gwiazdami
 
FOTOBLOG
kliknij w button i dodaj informację do serwisów social bookmarking, wykop, digg, del.icio.us, bludot, google reader, wpigulce
2006-10-23 10:02:18 : Łukasz z Siedlec
Z programem Taniec z gwiazdami pożegnała się Liszowska. Po ogłoszeniu wyników głosowania chociaż usiłowała się uśmiechnąć, widać było, że walczyły w niej dwa uczucia: żal i złość. Sytuację uratował jej partner Robert Kochanek, dziękując wszystkim z nią na czele. Liszowska dopiero potem wybąkała krótkie podziękowania. No cóż widocznie liczyła na finał :)
2006-10-23 11:27:36 : Magda Walder
Niestety z programu na program pozostaje coraz mniej par i coraz ciężej jest wybrać. Do finału na pewno pozostanie Przemysław Sadowski i Ewa Szabatin a także jako druga para mam nadzieję, że Marcin Mroczek z Edytą Herbuś. Pozdrawiam Magda
2006-10-24 11:37:31 : Martyna ze Szczecina
Podobno Joanna Liszowska schudła dzięki ćwiczeniom na sali tanecznej przygotowując się do Tańca z gwiazdami - aż 6 kilogramów, czyli dwa rozmiary ubrań, w jej przypadku - z 42 na 38.
2006-10-25 14:19:12 : Magdalena z Warszawy
Liszowska wcale nie chciała wygrać... bo ma inny kontrakt. Aktorka weźmie bowiem udział w multimedialnym projekcie Vichry, w którym zagra wiedźmę. Fakt za to nie wie chyba nic o roli Liszowskiej w multimedialnym przedstawieniu, bo swój artykuł zatytułował: Stała się jej krzywda. W treści, redaktor zawile opisuje sposoby naliczania głosów w systemie audio-tele TVN i rozważa, czy Liszowska i Kochanek byli lepsi od Mroczka i Herbuś. Czytajcie więcej o tym przekręcie na stronie: Tajemnica odpadnięcia Liszowskiej.

Jeżeli chcesz dodać swój komentarz - wypełnij:
[ FORMULARZ ]
Komentarz pojawi się dopiero po akceptacji!
Prywatny blog Borkowscy
Strona prywatna Borkowscy newsy
Rodzina Borkowskich - strona prywatna
Borkowscy CV
Zdjęcia Borkowskich - blog rodzinny
.:Księga gości - Borkowscy.pl:.
Prywatny Katalog Stron Borkowskich Powiat piaseczyński: Piaseczno, Góra Kalwaria, Lesznowola, Konstancin-Jeziorna, Prażmów, Tarczyn Forum Powiatu Piaseczyńskiego Wyróżnienia strony prywatnej Borkowscy
Porady dla webmasterów - Borkowscy
Kontakt Borkowscy Reklama Borkowscy Katalog Ciekawych Stron Forum - Katalogu Ciekawych Stron Szukam pracy dodatkowej - zainteresowany - wejdz Portfolio stron internetowych
.:Mapa serwisu - Borkowscy.pl:. .:Linki Borkowskich:.   Liczba odwiedzin:
Maciuś w samochodzie Maciuś w aucie
» Zamość
» maj 2008
» powiększ
Maciuś na rowerze Maciuś na rowerze
» Piaseczno
» maj 2008
» powiększ
Online: 0


 


przedszkole Kleks | blog | prywatny katalog stron PKS
taniec z gwiazdami | fotoblog | Piaseczno | pizzeria     kanał RSS strony prywatnej Borkowscy    kanał RSS

  Rodzina Borkowskich wita wszystkich na naszej rodzinnej stronie blogu. Blog Borkowscy.pl to strona prywatna, blog naszej rodziny, na której opisujemy wydarzenia z naszego życia prywatnego. Na blogu staramy się na bieżąco opisywać co ciekawego wydarzyło się w naszej rodzinie oraz opisujemy inne ciekawe wydarzenia z naszego otoczenia. Na podstronach blogu znajdziecie opisy każdego członka naszej rodziny oraz możecie obejrzeć nasze rodzinne i prywatne zdjęcia. Robimy bardzo dużo prywatnych zdjęć, jednak ze względu na ograniczenia miejsca na serwerze aktualizacja prywatnych zdjęć wykonywana jest co jakiś czas. Po przebudowie prywatnych aktualności, nasza strona prywatna Borkowscy.pl stała się również blogiem rodzinnym, na którym opisujemy ciekawe strony, wartościowe i godne uwagi strony. Jeżeli znasz taką stronę to poinformuj nas o niej. Dodatkowo z racji zainteresowań Martin opisuje na naszym prywatnym blogu (strona prywatna) interesujące rzeczy z tematyki webmasteringu i pozycjonowania. Pozycjonowanie stron, katalogowanie stron, SEO, SEM, marketing w wyszukiwarkach, Google.
  Prowadzimy również nasz Rodzinny Prywatny Katalog Stron PKS, do którego zapraszamy wszystkich, którzy pozycjonują swoje strony. Jeżli znasz interesującą stronę godną uwagi to zgłoś stronę do naszego prywatnego katalogu. Marcin Borkowski jest również współtwórcą Katalogu Ciekawych Stron do którego dodajemy ciekawe strony. Zapraszamy również na forum katalogu, gdzie prowadzone są rozmowy związane z webmasteringiem, pozycjonowaniem oraz organizujemy konkurs stron o pięknej nazwie: Perła Internetu. Linki do katalogów i forum znajdziesz w naszym menu. Jeżeli katalogujesz swoje strony, to nie może zabraknąć Twoich stron w zbiorach naszych katalogów stron! Dodaj stronę!
  Strona prywatna blog Borkowskich ma swoją księgę gości. Jeżeli spodobała Ci się nasza strona prywatna rodzinna blog Borkowscy.pl to pozostaw na niej swój ślad i wpisz się do naszej prywatnej księgi. Blog Borkowscy.pl to strona prywatna Marcina i Maciusia Borkowskich. Rodzina, foto i wszystko to, co najlepsze z życia wzięte. Aktualności na naszej stronie prywatnej, blogu zostały rozbudowane o komentarze. Zapraszamy Was do komentowania naszych prywatnych informacji, dzięki czemu poznamy Wasze opinie na opisywane tematy.
  Zapraszamy do poznania naszej rodziny. Poznajmy się: Marcin Borkowski, Maciuś Borkowski! Mamy nadzieję, że spędzicie na naszej prywatnej stronie (blogu) miłą chwilę i że powrócicie do nas w wolnej chwili. Czekamy na Wasz aktywny udział na stronie poprzez komentowanie napisanych przez nas aktualności. Nasza strona prywatna, blog rodzinny zaprasza!