Logo - Borkowscy
2006-09-25 : Taniec z gwiazdami Kaja Paschalska
Pożegnaliśmy kolejną parę z programu Taniec z gwiazdami. Gwiazda, która odpadła tym razem z tanecznego show Taniec z gwiazdami to: Kaja Paschalska i jej partner: Piotr Kiszka. W poprzedniej edycji programu Taniec z gwiazdami: Piotrowi Kiszka udało się dalej doprowadzić swoją partnerkę, którą była: Joanna Jabłczyński (aktorka) i razem zajęli 4 miejsce. Szkoda, że tym razem nie udało się dojść dalej...

Kaja Paschalska i Piotr Kiszka
foto: tanieczgwiazdami.onet.pl

We wczorajszym programie IV edycji programu Taniec z gwiazdami mieliśmy możliwość obejrzenia tańców: tango (taniec standardowy) i samba (taniec latynoamerykański) we wspaniałym wykonaniu gwiazd i tancerzy.

Tango - taniec ten wywodzi się ze slumsów Buenos Aires w Argentynie. W Europie tango pojawiło się na początku XX wieku budząc wielkie zgorszenie. Londyński tygodnik "Times" napisał, że jest "w najwyższym stopniu nieprzyzwoite". Tango zostało oficjalnie potępione przez papieża, a niemiecki cesarz zakazał tańczyć je na swoim dworze. Chociaż do Europy tango przybyło jako taniec latynoamerykański uznawane jest za taniec standardowy, ponieważ tancerze tańczą blisko siebie. Trzymanie w tangu jest mocne i ma agresywny wygląd. Tango ma przypominać kłótnię małżonków. Jego dramaturgia musi mieć gwałtowny charakter, pełen zaskakujących zmian kierunków i obrotów oraz szybkich ruchów głowy. Bardzo ważne są w tangu naprzemienne gwałtowne i płynne ruchy przypominające sposób poruszania się dzikich kotów. Tango jest płaskim tańcem, czyli jest pozbawione całkowicie unoszeń i opadań. Jako jedyny taniec standardowy nie ma akcji swingowej, czyli ruchu wahadłowego.

Samba - to narodowy taniec Brazylii i kojarzony przede wszystkim z karnawałowym szaleństwem Rio de Janerio. Uważa się, że wywodzi się z tańca "w kółko" Murzynów ze szczepu Bantu, a do Ameryki przybył wraz z niewolnikami. W sambie mocno zaznaczone są role kobiety i mężczyzny. Do Europy przybyła w 1914 roku, ale dopiero po II wojnie światowej zrobiła się bardzo modna i uznana za taniec turniejowy. Samba jest szybkim tańcem, bogatym w różne wariacje. Wymaga od tancerzy ruchów całego ciała, akcentowane są ruchy bioder. Charakterystyczna akcja "wewnątrz ciała" to tzw. "samba bounce", szczególnie punktowana przez sędziów. Jednak całość ruchu musi być bardzo miękka, nie może powodować utraty ładnej postawy tancerzy. W sambie zwraca się również uwagę na muzykalność tancerzy, który muszą umieć zaprezentować wiele różnych rytmów zawartych w tym tańcu. Podobnie jak w innych tańcach istotne są piękne linie ciała.
(źródło: tanieczgwiazdami.onet.pl)

Borkowski - strona prywatna blog prywatny
pożegnaliśmy drugą parę w Tańcu z gwiazdami
 
FOTOBLOG
kliknij w button i dodaj informację do serwisów social bookmarking, wykop, digg, del.icio.us, bludot, google reader, wpigulce
2006-09-25 10:17:03 : Martyna ze Szczecina
Piotr Kiszka to znakomity tańcerz i tak naprawdę wina leży po stronie gwiazdy Kaji Paschalskiej, która niestety nie jest kobietą za bardzo czującą taniec towarzyski. Piotr Kiszka mógłby dojść po raz kolejny daleko, ale musiałby mieć inną partnerkę.
2006-09-25 11:52:32 : Łukasz Niezabitowski
Ktoś musiał odpaść. Według mnie powinna wkrótce odpaść również Maria Wałęsa, która nie tańczy za rewelacyjnie ale chyba media chcą ją pokazać. Bardzo podobał mi się wczorajszy taniec Joanny Liszowskiej, która bardzo zmysłowo kręciła bioderkami. Ona musi dość daleko. Trzymam za nią kciuki. Pozdrawiam Was Łukasz z Bielska Białej.
2006-09-25 13:39:31 : Kinga Szepela
Kaja Paschalska była najmłodszą gwiazdą tanecznego show Taniec z gwiazdami. Kaja zapewne lepiej czuje się w tańcach klubowych, gdzie tańczy się pojedyńczo. Wiek i doświadczenie w tańcu innych gwiazd, jest na wyższym poziomie i zauważyli to również widzowie. Mimo to Kaja w poprzednim odcinku fajnie zatańczyła.
2006-09-26 08:46:16 : Mariusz Lewandowski
Kaja Paschalska jest bardzo fajna. Szkoda, że odpadła. Widocznie inni mają więcej osób, które wysyłają SMS'y. Podobał mi się taniec Kaji. Pozdrawiam Mariusz

Jeżeli chcesz dodać swój komentarz - wypełnij:
[ FORMULARZ ]
Komentarz pojawi się dopiero po akceptacji!
Prywatny blog Borkowscy
Strona prywatna Borkowscy newsy
Rodzina Borkowskich - strona prywatna
Borkowscy CV
Zdjęcia Borkowskich - blog rodzinny
.:Księga gości - Borkowscy.pl:.
Prywatny Katalog Stron Borkowskich Powiat piaseczyński: Piaseczno, Góra Kalwaria, Lesznowola, Konstancin-Jeziorna, Prażmów, Tarczyn Forum Powiatu Piaseczyńskiego Wyróżnienia strony prywatnej Borkowscy
Porady dla webmasterów - Borkowscy
Kontakt Borkowscy Reklama Borkowscy Katalog Ciekawych Stron Forum - Katalogu Ciekawych Stron Szukam pracy dodatkowej - zainteresowany - wejdz Portfolio stron internetowych
.:Mapa serwisu - Borkowscy.pl:. .:Linki Borkowskich:.   Liczba odwiedzin:
Maciuś w samochodzie Maciuś w aucie
» Zamość
» maj 2008
» powiększ
Maciuś na rowerze Maciuś na rowerze
» Piaseczno
» maj 2008
» powiększ
Online: 0


 


przedszkole Kleks | blog | prywatny katalog stron PKS
taniec z gwiazdami | fotoblog | Piaseczno | pizzeria     kanał RSS strony prywatnej Borkowscy    kanał RSS

  Rodzina Borkowskich wita wszystkich na naszej rodzinnej stronie blogu. Blog Borkowscy.pl to strona prywatna, blog naszej rodziny, na której opisujemy wydarzenia z naszego życia prywatnego. Na blogu staramy się na bieżąco opisywać co ciekawego wydarzyło się w naszej rodzinie oraz opisujemy inne ciekawe wydarzenia z naszego otoczenia. Na podstronach blogu znajdziecie opisy każdego członka naszej rodziny oraz możecie obejrzeć nasze rodzinne i prywatne zdjęcia. Robimy bardzo dużo prywatnych zdjęć, jednak ze względu na ograniczenia miejsca na serwerze aktualizacja prywatnych zdjęć wykonywana jest co jakiś czas. Po przebudowie prywatnych aktualności, nasza strona prywatna Borkowscy.pl stała się również blogiem rodzinnym, na którym opisujemy ciekawe strony, wartościowe i godne uwagi strony. Jeżeli znasz taką stronę to poinformuj nas o niej. Dodatkowo z racji zainteresowań Martin opisuje na naszym prywatnym blogu (strona prywatna) interesujące rzeczy z tematyki webmasteringu i pozycjonowania. Pozycjonowanie stron, katalogowanie stron, SEO, SEM, marketing w wyszukiwarkach, Google.
  Prowadzimy również nasz Rodzinny Prywatny Katalog Stron PKS, do którego zapraszamy wszystkich, którzy pozycjonują swoje strony. Jeżli znasz interesującą stronę godną uwagi to zgłoś stronę do naszego prywatnego katalogu. Marcin Borkowski jest również współtwórcą Katalogu Ciekawych Stron do którego dodajemy ciekawe strony. Zapraszamy również na forum katalogu, gdzie prowadzone są rozmowy związane z webmasteringiem, pozycjonowaniem oraz organizujemy konkurs stron o pięknej nazwie: Perła Internetu. Linki do katalogów i forum znajdziesz w naszym menu. Jeżeli katalogujesz swoje strony, to nie może zabraknąć Twoich stron w zbiorach naszych katalogów stron! Dodaj stronę!
  Strona prywatna blog Borkowskich ma swoją księgę gości. Jeżeli spodobała Ci się nasza strona prywatna rodzinna blog Borkowscy.pl to pozostaw na niej swój ślad i wpisz się do naszej prywatnej księgi. Blog Borkowscy.pl to strona prywatna Marcina i Maciusia Borkowskich. Rodzina, foto i wszystko to, co najlepsze z życia wzięte. Aktualności na naszej stronie prywatnej, blogu zostały rozbudowane o komentarze. Zapraszamy Was do komentowania naszych prywatnych informacji, dzięki czemu poznamy Wasze opinie na opisywane tematy.
  Zapraszamy do poznania naszej rodziny. Poznajmy się: Marcin Borkowski, Maciuś Borkowski! Mamy nadzieję, że spędzicie na naszej prywatnej stronie (blogu) miłą chwilę i że powrócicie do nas w wolnej chwili. Czekamy na Wasz aktywny udział na stronie poprzez komentowanie napisanych przez nas aktualności. Nasza strona prywatna, blog rodzinny zaprasza!