Logo - Borkowscy
2006-12-06 : Mikołajki dzień Świętego Mikołaja
Dzisiaj obchodzimy dzień Świętego Mikołaja potocznie określany jako Mikołajki. Tego dnia jest zwyczaj składania podarunków w formie niespodzianki. Obecnie zwyczaj z Mikołajek (6 grudnia) jest często łączony z baśniową postacią Świętego Mikołaja, który to w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Dzień Świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości przede wszystkim dla dzieci, choć i dorośli lubią obdarowywać się tego dnia upominkami.

Mikołajki dzień Świętego Mikołaja

Współcześnie, ze względów komercyjnych, św. Mikołaj został zawłaszczony przez handlowców, a okres wręczania prezentów rozciągnął się od imienin Mikołaja (6 grudnia) do Nowego Roku.

Najbardziej rozpowszechniony zwyczaj związany ze św. Mikołajem to wręczanie dzieciom prezentów 6 albo 24 grudnia. Początkowo były one bardzo skromne. Były to jabłka, złocone orzechy, pierniki a czasami i rózga. Obecność Świętego Mikołaja kojarzy się z prezentami i zapowiada rychłe nadejście świąt Bożego Narodzenia.

Z okazji Mikołajek życzymy wszystkim miłych niespodzianek i upominków :)

Rodzina Borkowskich - strona prywatna blog Piaseczno
6 grudnia - Mikołajki dzień Świętego Mikołaja
 
FOTOBLOG
kliknij w button i dodaj informację do serwisów social bookmarking, wykop, digg, del.icio.us, bludot, google reader, wpigulce
2006-12-06 09:51:53 : Martyna z Wrocławia
Z okazji Mikołajek życzę wszystkim góry prezentów i radości przy ich rozpakowywaniu.
2006-12-06 10:53:20 : Adam z Białej Podlaskiej
Niech prezenty przyniesione przez Mikołaja będą dla wszystkich miłą niespodzianką, a jednocześnie spełnieniem waszych najskrytszych marzeń.
2006-12-06 15:14:36 : Renata
Najlepszego Wam życzę z okazji Mikołajek :)
2006-12-23 19:07:48 : Monika z Warszawy
Zaprzęg świętego Mikołaja również mnie odwiedził, chociaż nie byłam grzeczna w tym roku ;)
2007-12-11 17:52:42 : Izka
Szukam życzenia z okazji mikołajek. Macie może jakieś pomysły?
2007-12-13 12:04:04 : Borkowscy
2008-12-01 18:25:09 : iliksinder
może macie jakieś pomysły bo szukam życzeń na mikołajki
2008-12-06 16:19:43 : Barbara P.
No właśnie - Mikołajki!! A osoba biskupa Mikołaja, gdzie się podziała? Czy zapominamy o nim - bo to przecież on rozdawał biednym prezenty! Ale i tak podoba mi się państwa blog - fajnych prezentów!

Jeżeli chcesz dodać swój komentarz - wypełnij:
[ FORMULARZ ]
Komentarz pojawi się dopiero po akceptacji!
Prywatny blog Borkowscy
Strona prywatna Borkowscy newsy
Rodzina Borkowskich - strona prywatna
Borkowscy CV
Zdjęcia Borkowskich - blog rodzinny
.:Księga gości - Borkowscy.pl:.
Prywatny Katalog Stron Borkowskich Powiat piaseczyński: Piaseczno, Góra Kalwaria, Lesznowola, Konstancin-Jeziorna, Prażmów, Tarczyn Forum Powiatu Piaseczyńskiego Wyróżnienia strony prywatnej Borkowscy
Porady dla webmasterów - Borkowscy
Kontakt Borkowscy Reklama Borkowscy Katalog Ciekawych Stron Forum - Katalogu Ciekawych Stron Szukam pracy dodatkowej - zainteresowany - wejdz Portfolio stron internetowych
.:Mapa serwisu - Borkowscy.pl:. .:Linki Borkowskich:.   Liczba odwiedzin:
Maciuś w samochodzie Maciuś w aucie
» Zamość
» maj 2008
» powiększ
Maciuś na rowerze Maciuś na rowerze
» Piaseczno
» maj 2008
» powiększ
Online: 0


 


przedszkole Kleks | blog | prywatny katalog stron PKS
taniec z gwiazdami | fotoblog | Piaseczno | pizzeria     kanał RSS strony prywatnej Borkowscy    kanał RSS

  Rodzina Borkowskich wita wszystkich na naszej rodzinnej stronie blogu. Blog Borkowscy.pl to strona prywatna, blog naszej rodziny, na której opisujemy wydarzenia z naszego życia prywatnego. Na blogu staramy się na bieżąco opisywać co ciekawego wydarzyło się w naszej rodzinie oraz opisujemy inne ciekawe wydarzenia z naszego otoczenia. Na podstronach blogu znajdziecie opisy każdego członka naszej rodziny oraz możecie obejrzeć nasze rodzinne i prywatne zdjęcia. Robimy bardzo dużo prywatnych zdjęć, jednak ze względu na ograniczenia miejsca na serwerze aktualizacja prywatnych zdjęć wykonywana jest co jakiś czas. Po przebudowie prywatnych aktualności, nasza strona prywatna Borkowscy.pl stała się również blogiem rodzinnym, na którym opisujemy ciekawe strony, wartościowe i godne uwagi strony. Jeżeli znasz taką stronę to poinformuj nas o niej. Dodatkowo z racji zainteresowań Martin opisuje na naszym prywatnym blogu (strona prywatna) interesujące rzeczy z tematyki webmasteringu i pozycjonowania. Pozycjonowanie stron, katalogowanie stron, SEO, SEM, marketing w wyszukiwarkach, Google.
  Prowadzimy również nasz Rodzinny Prywatny Katalog Stron PKS, do którego zapraszamy wszystkich, którzy pozycjonują swoje strony. Jeżli znasz interesującą stronę godną uwagi to zgłoś stronę do naszego prywatnego katalogu. Marcin Borkowski jest również współtwórcą Katalogu Ciekawych Stron do którego dodajemy ciekawe strony. Zapraszamy również na forum katalogu, gdzie prowadzone są rozmowy związane z webmasteringiem, pozycjonowaniem oraz organizujemy konkurs stron o pięknej nazwie: Perła Internetu. Linki do katalogów i forum znajdziesz w naszym menu. Jeżeli katalogujesz swoje strony, to nie może zabraknąć Twoich stron w zbiorach naszych katalogów stron! Dodaj stronę!
  Strona prywatna blog Borkowskich ma swoją księgę gości. Jeżeli spodobała Ci się nasza strona prywatna rodzinna blog Borkowscy.pl to pozostaw na niej swój ślad i wpisz się do naszej prywatnej księgi. Blog Borkowscy.pl to strona prywatna Marcina i Maciusia Borkowskich. Rodzina, foto i wszystko to, co najlepsze z życia wzięte. Aktualności na naszej stronie prywatnej, blogu zostały rozbudowane o komentarze. Zapraszamy Was do komentowania naszych prywatnych informacji, dzięki czemu poznamy Wasze opinie na opisywane tematy.
  Zapraszamy do poznania naszej rodziny. Poznajmy się: Marcin Borkowski, Maciuś Borkowski! Mamy nadzieję, że spędzicie na naszej prywatnej stronie (blogu) miłą chwilę i że powrócicie do nas w wolnej chwili. Czekamy na Wasz aktywny udział na stronie poprzez komentowanie napisanych przez nas aktualności. Nasza strona prywatna, blog rodzinny zaprasza!